syncol@syncol.sk +421 905 448 872

Liate podlahy

SYNCOL Liate podlahy

Liate podlahy

Liate podlahy majú vynikajúce chemické a mechanické vlastnosti – odolné voči chémii a tekutinám,
čím sa podlaha stáva automaticky aj hydroizoláciou. Majú všestranné využitie a sú hygienicky a zdravotne nezávadné.
Štruktúra povrchu podlahy zabraňuje rozmnožovaniu baktérií. Vynikajú ľahkou údržbou s nízkymi nákladmi, vysokou odolnosťou a majú dlhú životnosť.
Ďalšími výhodami je dobrá priľnavosť k podkladu, bezškárový povrch, samonivelizácia, schopnosť prekrytia trhlín, izolácia proti chveniu a vibráciám, schopnosť pohlcovať hluk, pružnosť, pevnosť, nenasiakavosť a umývateľnosť.

Realizácia je možná na nový aj starý betón, cementový poter a na podlahové kúrenie. K dispozícii je neobmedzená škála farieb ,vzorov a úprav povrchu, vďaka čomu je možné vytvoriť individuálny dizajn podľa požiadaviek zákazníka.

Samotná podlaha sa skladá z dvoch komponentov, ktoré po zmiešaní a vyliatí vzájomnou chemickou reakciou vytvoria hladký a odolný povrch, v dvoch vrstvách. Povrchová úprava môže byť hladká, alebo s protišmykovou úpravou.

Rozdiel medzi liatou epoxidovou a liatou polyuretánovou podlahou je v ich chemickom zložení a fyzikálnych vlastnostiach.

Epoxidové liate podlahy
– sú tvrdšie, ale zároveň povrchovo krehkejšie . Aplikujú sa v hrúbke 2-3mm. Odporúčame povrchovú úpravu špeciálnym lakom, aby sa zvýšila odolnosť voči malým škrabancom. Použiteľná do všetkých obytných priestorov.

Polyuretánové liate podlahy
– sú pružnejšie a húževnatejšie. Aplikujú sa v hrúbke 3-4mm. Používajú sa všade tam, kde je požiadavka na zvýšenú záťaž podlahy, problematický podklad, praskliny, nevhodnú dilatáciu. Sú vhodné do kúpeľní, lebo pri dotyku s bosou nohou sú mäkšie a lepšie znášajú tepelné rozťažnosti (napríklad v sprchovacích kútoch).
Pre svoje fyzikálne vlastnosti sú použiteľné aj v exteriéri (napríklad na terasy, alebo balkóny, kde zároveň plnia aj úlohu hydroizolácie).