Skočiť na hlavný obsah

Polyuretanové podlahy

Polyuretánové podlahy sú pružnejšie a húževnatejšie. Aplikujú sa v hrúbke 3-4mm. Majú vynikajúce chemické a mechanické vlastnostiodolné voči chémii a tekutinám, čím sa podlaha stáva automaticky aj hydroizoláciou. Ďalšími výhodami je dobrá priľnavosť k podkladu, bezškárový povrch, samonivelizácia, schopnosť prekrytia trhlín, izolácia proti chveniu a vibráciám, schopnosť pohlcovať hluk, pružnosť, pevnosť, nenasiakavosť a umývateľnosť.

Ako to robíme, čo používame - materiály

Realizácia je možná na nový aj starý betón, cementový poter a na podlahové kúrenie. K dispozícii je neobmedzená škála farieb, vzorov a úprav povrchu, vďaka čomu je možné vytvoriť individuálny dizajn podľa požiadaviek zákazníka. Samotná podlaha sa skladá z dvoch komponentov, ktoré po zmiešaní a vyliatí vzájomnou chemickou reakciou vytvoria hladký a odolný povrch, v dvoch vrstvách. Povrchová úprava môže byť hladká, alebo s protišmykovou úpravou. Odporúčame povrchovú úpravu špeciálnym lakom, aby sa zvýšila odolnosť voči malým škrabancom. Použiteľná do všetkých obytných priestorov.

Výsledok

Realizáciu polyuretánových podláh vykonávame všade tam, kde je požiadavka na zvýšenú záťaž podlahy, problematický podklad, praskliny, alebo sa jedná o nevhodnú dilatáciu. Sú vhodné do kúpeľní, pri dotyku s bosou nohou sú mäkšie a lepšie znášajú tepelné rozťažnosti (napríklad v sprchovacích kútoch). Pre svoje fyzikálne vlastnosti sú použiteľné aj v exteriéri, napríklad na terasy, alebo balkóny, kde zároveň plnia aj úlohu hydroizolácie.