Skočiť na hlavný obsah

Nátery a nástreky drevených konštrukcií

Primárnou funkciou ochranných náterov drevených konštrukcií je ochrana dreva voči mechanickým vplyvom a klimatickým vplyvom. Trvanlivosť náteru závisí od starostlivej prípravy dreva pred natieraním, od kvality vybraných farieb a impregnácie, od spôsobu nanášania farieb, ako aj od skúseností a zručností natieračov.

Ako to robíme, čo používame - materiály

V ponuke máme široký sortiment kvalitných a overených náterových hmôt. Najčastejšie vykonávame nátery drevených krovov, nátery drevených obkladov, nátery drevených zrubov, nátery drevených kostolov a rozsiahlych drevenných konštukcií.

Na základe analýzy požiadaviek zákazníka vypracujeme náterový systém presne na mieru. Štandardne používame: impregnačné nátery na drevo, tenkovrstvé lazúry na drevo a hrubovrstvé lazúry na drevo, oleje na drevo, ako aj špeciálne náterové systémy na drevo.

Výsledok

Náš team má dlhoročné skúsenosti s nátermi drevených konštrukcií a vieme uspokojiť aj tie najnáročnejšie podmienky zákazníka na odolnosť drevenej konštrukcie. Medzi ne patria: meranie vlhkosti dreva, kontrola stavu strešnej krytiny, nátery drevených stavieb (zrubov a kostolov), ako aj analýza a návrh ošetrenia chemickými prípravkami voči drevokazným hubám a hmyzu ako sú červotoč, fúzač krovový, drevomorka domáca, atď.