Skočiť na hlavný obsah

Epoxidové podlahy

Epoxidové podlahy sú tvrdšie, ale zároveň povrchovo krehkejšie. Aplikujú sa v hrúbke 2-3mm. Majú vynikajúce chemické a mechanické vlastnostiodolné voči chémii a tekutinám, čím sa podlaha stáva automaticky aj hydroizoláciou. Ďalšími výhodami je dobrá priľnavosť k podkladu, bezškárový povrch, samonivelizácia, schopnosť prekrytia trhlín, izolácia proti chveniu a vibráciám, schopnosť pohlcovať hluk, pružnosť, pevnosť, nenasiakavosť a umývateľnosť.

Ako to robíme, čo používame - materiály

Realizácia je možná na nový aj starý betón, cementový poter a na podlahové kúrenie. K dispozícii je neobmedzená škála farieb, vzorov a úprav povrchu, vďaka čomu je možné vytvoriť individuálny dizajn podľa požiadaviek zákazníka. Samotná podlaha sa skladá z dvoch komponentov, ktoré po zmiešaní a vyliatí vzájomnou chemickou reakciou vytvoria hladký a odolný povrch, v dvoch vrstvách. Povrchová úprava môže byť hladká, alebo s protišmykovou úpravou. Odporúčame povrchovú úpravu špeciálnym lakom, aby sa zvýšila odolnosť voči malým škrabancom. Použiteľná do všetkých obytných priestorov.

Výsledok

Epoxidové podlahy majú všestranné využitie a sú hygienicky a zdravotne nezávadné. Štruktúra povrchu podlahy zabraňuje rozmnožovaniu baktérií. Vynikajú ľahkou údržbou s nízkymi nákladmi, vysokou odolnosťou a majú dlhú životnosť.  Epoxidové podlahy sa používajú pri stavbách vystavených strednému prevádzkovému zaťaženiu, ako napr.  v interiéroch bytovej výstavby, alebo pri priemyselných stavbách ako sú distribučné sklady a laboratória.