Skočiť na hlavný obsah

Liate podlahy

Liate podlahy majú vynikajúce chemické a mechanické vlastnosti – odolné voči chémii a tekutinám, čím sa podlaha stáva automaticky aj hydroizoláciou. Majú všestranné využitie a sú hygienicky a zdravotne nezávadné. Štruktúra povrchu podlahy zabraňuje rozmnožovaniu baktérií. Vynikajú ľahkou údržbou s nízkymi nákladmi, vysokou odolnosťou a majú dlhú životnosť. Ďalšími výhodami je dobrá priľnavosť k podkladu, bezškárový povrch, samonivelizácia, schopnosť prekrytia trhlín, izolácia proti chveniu a vibráciám, schopnosť pohlcovať hluk, pružnosť, pevnosť, nenasiakavosť a umývateľnosť.

Realizácia je možná na nový betón aj starý betón, cementový poter a na podlahové kúrenie. K dispozícii je neobmedzená škála farieb ,vzorov a úprav povrchu, vďaka čomu je možné vytvoriť individuálny dizajn podľa požiadaviek zákazníka.

Samotná podlaha sa skladá z dvoch komponentov, ktoré po zmiešaní a vyliatí vzájomnou chemickou reakciou vytvoria hladký a odolný povrch, v dvoch vrstvách. Povrchová úprava môže byť hladká, alebo s protišmykovou úpravou.

Epoxidové podlahy sú tvrdšie, ale zároveň povrchovo krehkejšie. Aplikujú sa v hrúbke 2-3mm. Majú vynikajúce chemické a mechanické vlastnosti – odolné voči chémii a tekutinám, čím sa podlaha stáva automaticky aj hydroizoláciou.
Polyuretánové podlahy sú pružnejšie a húževnatejšie. Aplikujú sa v hrúbke 3-4mm. Majú vynikajúce chemické a mechanické vlastnosti – odolné voči chémii a tekutinám, čím sa podlaha stáva automaticky aj hydroizoláciou.
Všeobecne poznáme cementové podlahové systémy, epoxidové podlahové systémy a polyuretánové podlahové systémy, ktoré sa používajú ako dekoratívne podlahy, alebo v najrôznejších odvetviach, ako priemyselné podlahy.
Kamenným kobercom zabezpečíme renováciu novších ako aj starších exteriérových a interiérových betónových plôch. Pokiaľ je zámková dlažba položená v podkladovom betóne, je možné použiť kamenný koberec aj na ňu.
Vodivé podlahy a antistatické podlahy sú špeciálne podlahy, ktoré vynikajú výbornou elektrickou vodivosťou. Sú vhodné do priestorov, kde je potrebné prevažne zabrániť vzniku elektrostatických výbojov.