Skočiť na hlavný obsah

Príprava povrchov

Príprava podkladov zahŕňa dôkladné odstránenie všetkých poškodených, popraskaných, nesúdržných alebo kontaminovaných vrstiev konštrukcie. Na tento účel sa používajú rozličné technológie, od ručného osekávania betónu cez pneumatické kladivá, frézovanie, pieskovanie, brokovanie až po vysokotlakový vodný lúč. Výber technológie závisí od konkrétnych podmienok a to  hlavne od tvarurozmerov konštrukcie, druhu konštrukcierozsahu poškodenia betónu, požiadaviek na hrúbku odstraňovanej vrstvykvalitu pripravovaného podkladu.

K najvhodnejším a dnes najpoužívanejším metódam prípravy podkladu patrí vysokotlakový vodný lúč, ktorý veľmi účinne odstraňuje poškodené časti konštrukcie a pritom nepoškodzuje hlbšie zdravé vrstvy. Pri tejto technológii nedochádza k sekundárnemu znečisteniu konštrukcie prachom. Vysokotlakový vodný lúč môže byť upravený na hĺbkové odstraňovanie betónu (sústredený do jedného tenkého lúča), alebo na plošné čistenie povrchu (rozptýlený na rotačnej alebo výkyvnej hlavici do zväzku lúčov).

Príprava podkladu končí vytvorením súdržného, čistého primerane drsného povrchu, na ktorý dobre priľnú nové vrstvy.

Vysokotlakové čistenie vodou je použitie vysokorýchlostných prúdov vysokotlakej vody na prerezanie takmer všetkých pevných materiálov a čistenie rôznych povrchov.
Otryskávanie drťou je metóda,  príprava povrchov pomocou stlačeného vzduchu a abrazíva prevažne suchou cestou. Otryskávanie zbaví povrch nečistôt, náterov a rôznych povrchových úprav a vytvorí vhodný povrch pre ďalšie povrchové úpravy.
Disponujeme brúskami v mnohých konfiguráciách. Od najbežnejšej ručnej brúsky, až po špecializované nástroje pre brúsenie a leštenie podláh. Účelové podlahové brúsky, používame na brúsenie a leštenie mramoru, žuly a betónu. Strojmi, ktorými brúsime betónové podlahy, majú silé pohonné jednotky.
Frézovanie -  patrí do skupiny prípravných prác pre zaistenie priľnavosti a ukotvenia nových povrchov k pôvodnému podkladu. Najčastejšie sa v stavebníctve frézujú betónové povrchy. Dôkladným frézovaním sa zabezpečí vhodný podklad pre prípravu nových povrchov, alebo vhodný podklad pre sanácie priemyselných podláh. Najčastejším problémom pri priemyselných podlahách sú výtlky.
Tryskanie oceľovými guličkami je najbežnejší spôsobom prípravy vodorovných plôch. Príprava podkladu ostáva čistá s otvorenou štruktúrou povrchu a tým veľmi vhodnou pre ďalšie operácie vyžadujúce čistý suchý povrch. 
Ponúkame Vám rezanie a vŕtanie diamantovou technikou železobetónových a betónových konštrukcii a murív.  Taktiež Vám ponúkame rezanie okenných otvorov a rezanie dverových  otvorov v priečkach, rezanie a búranie priečok, rezanie a vŕtanie konštrukčných otvorov a prestupov.