Skočiť na hlavný obsah

Brúsenie a leštenie

Disponujeme brúskami v mnohých konfiguráciách. Od najbežnejšej ručnej brúsky, až po špecializované nástroje pre brúsenie a leštenie podláh. Účelové podlahové brúsky, používame na brúsenie a leštenie mramoru, žuly a betónu. Strojmi, ktorými brúsime betónové podlahy, majú silé pohonné jednotky. Správny výber špecifického druhu brúsneho materiálu má na správne brúsenie alebo leštenie dopad od začiatku realizácie zákazky.

K najviac zaťažovaným konštrukciám priemyselných stavieb patria priemyselné podlahy. Odolávajú rôznym druhom prevádzkového zaťaženia nepretržite 7 dní v týždni. Vysoké dynamické zaťaženie skladovej manipulačnej techniky a chemické vplyvy najčastejšie prispievajú k zaťaženiu a narúšaniu priemyselných podláh.

Ponúkame 3 typy úpravy povrchov:
Betónový povrch
– povrch tvorí brúsený a leštený betón (otvorená štruktúra samotného betónu pod názvom terazzo)
Vsypový povrch –  do povrchu podlahy aplikujeme vsyp z tvrdého plniva (jemnejší a rovnomernejší dojem upravenej podlahy)
Syntetický povrch – ide o rôzne typy syntetických povrchov (pri  požiadavke nenasiakavosti a vysokej chemickej odolnosti podlahy)

Precízna realizácia brúseného a lešteného povrchu so sebou prináša ľahkú údržbu a umývateľnosť porchu.
V umývacích strojoch sa používa na umývanie takto upraveného povrchu len čistá voda, čím sa znižujú celkové náklady na umývanie takto upravenej podlahy.

Výsledok

Našim strojovým vybavením brúsnej technológie dokážeme zabezpečiť zákazníkom prípravu novej priemyselnej podlahy, ako aj zabezpečiť renováciu vašich existujúcich podláh.